Dřevěné pergoly a altány

Dřevěné pergoly nebo altány – toužíte je mít na zahradě?

Dřevěné pergoly a altány jsou příjemným ostrůvkem klidu a relaxace pro celou rodinu. Místo, kde můžete posedět s přáteli, relaxovat nebo i grilovat. Pergolu ale můžete využít i jako garážové stání pro své auto. Správně zvolený typ dřevěného přístřešku může z vaší zahrady vykouzlit romantické místo vhodné k odpočinku. Trendy jsou v posledních letech pergoly s krbem, kde můžete posedět i o chladnějších nocích.

Dřevěné pergoly – čas na realizaci

Od jarního období nastává čas, který je ideálním obdobím pro stavbu dřevěné pergoly nebo altánu na zahradu. Dřevěné pergoly slouží pak jako doplněk zahrady a lze k nim přizpůsobit i řadu rostoucích dřevin a květin na Vaší zahradě.

Dřevěné pergoly – jak vybrat a postavit pergolu

Vybírat můžete z množství tvarů i barev. Při výběru ale myslete na to, jak a kde vaše pergola nebo altán bude stát a jakou funkci bude plnit. Důležitá je nejen volba konstrukce pergoly nebo altánu, ale i její velikost. Kolik lidí se bude u vás na zahradě scházet? To jsou otázky, které musíte vyřešit předtím, než začnete uvažovat o samotném návrhu. Stejně tak důležitá je i zvolená barva, ta by měla být přírodní, aby do vaší zahrady skvěle zapadla.

Pergoly i altány vyrábí česká firma Vetas, která má k výrobě dřevěných staveb příslušný certifikát. Pokud si vyberete tradičního výrobce se zkušenostmi, neriskujete nekvalitní materiály nebo povrchové úpravy jako u akčního zboží v hobby marketech. Tradiční výrobce vám poradí, doporučí – vybírat můžete ze sériové nabídky pergol i altánů, nebo můžete přijít i s vlastním návrhem. Truhláři ve firmě Vetas vám rádi vyrobí altán i pergolu podle vašich představ.Zde je místo pro Vaše názory a komentáře...

You must be logged in to post a comment.