Letní dovolená v Kutné Hoře

Přejete si strávit letošní dovolenou v jednom z nejkrásnějších českých měst? Pojeďte do Kutné Hory. Ve městě zapsaném na seznamu Světového dědictví UNESCO naleznete mnoho architektonických skvostů, útulné restaurace, kavárny, ale i zábavu a odpočinek. Vydejte se prozkoumat město, které psalo dějiny Českého Království, a objevte všechna jeho krásná i tajemná místa.

Historické centrum plné památek a zajímavých prohlídek

Za navštívení v Kutné Hoře stojí hlavně historické centrum, kde nalezneme největší koncentraci, místních památek včetně Chrámu sv. Barbory a Vlašského dvoru. Majestátní Chrám svaté Barbory se pyšně tyčí nad městem a ukazuje všechny krásy velkorysé gotické architektury. Klenot české gotiky je rovněž vevnitř bohatě vyzdoben a je znám hlavně díky důmyslnému vnějšímu systému opěrných pilířů. Během léta se návštěvníci Kutné Hory mohou těšit na noční prohlídky chrámu za doprovodu svíček, vůně kadidla a hry na varhany. Provázet vás bude římskokatolický kněz, který vám sdělí historii chrámu, a vy si můžete vychutnat magickou atmosféru této impozantní budovy.

Ve Vlašském dvoře poblíž Havlíčková náměstí se nachází unikátní Královská mincovna. Ročně na Vlašský dvůr zamíří tisíce návštěvníků, aby zde na vlastní oči spatřili evropské hospodářské centrum středověku. Na kratší či delší prohlídce se dozvíte mnoho nových informací o středověké ražbě mincí, zajímavých historických událostí, setkáních, které se zde konaly, a uvidíte královský palác i kapli.

Prohlídka temné stránky Kutné Hory

Středověká Kutná Hora ovšem nebyla pořád tak krásným místem, jak se na první pohled může zdát. V Kutné Hoře se totiž odehrávaly velmi tvrdé procesy a popravy se zločinci, odpůrci krále a čarodějnicemi. Temnou stránku tohoto města můžete objevovat ve sklepení Vlašského dvora, kde jsou návštěvníci během expozice seznamováni s nástroji k mučení, používanými praktikami a pravdivými příběhy, které se v Kutné Hoře odehrávaly.

Rádi byste navštívili Kutnou Horu a hledáte vhodný hotel či penzion, který vám poskytne patřičný komfort při návštěvě tohoto středověkého města? Prohlédněte si aktuální zájezdy od desítek CK a užijte si příjemnou dovolenou v České republice.Zde je místo pro Vaše názory a komentáře...

You must be logged in to post a comment.