Léto v Portugalsku

Portugalsko. Překrásná, kouzelná země na západě Evropy. Objímaná mořem, sousedící s velikánem. Kouzlo jako tohle, je jedinečné. Země mořeplavců a zázraků je rozlohou podobná té naší, ale portugalštinu, jako svůj rodný jazyk, používá až dvě stě milionů sympatických, milých lidí všude na světě. Jižanská pohoda a tropické klima, stejně jako kouzelná historická města, uchvátí ročně tisíce turistů. Zkuste to tentokrát i vy více na západ a užijte si dovolenou v Portugalsku, zemi, kde je konec jen nový začátek.

Lisabon

Snad nejmenším, nejzápadnějším, ale ani zdaleka ne nejobyčejnějším hlavním městem Evropy, je Lisabon. Malebné městečko je proslaveno historickým srdcem a nespočtem památek. Brázdí ho také starodávné lanovky, které pamatují víc, než kdejaký obyvatel a pomáhají lidem do kopců i k zpříjemnění objevování města. Nejznámější z památek je nepochybně Belémská věž. S touto obrannou, ale překrásnou dominantou Lisabonu prostě chcete mít fotku! Na kafíčko si můžete zajít třeba do 60 metrů vysoké kavárny, a když trefíte na typický Lisabonský „Den bez aut“, možná na ulici potkáte i tančící měšťany v krojích.

Tipy na výlety

V Portugalsku se nachází také Fátima, městečko, do kterého se sjíždějí poutníci z celé Evropy. Právě zde se totiž v roce 1917 zjevila třem malým dětem Panna Maria a předpověděla události, jako konec války či atentát na papeže. Na svatém místě stojí kaplička a nedaleko i gigantická bazilika, kde jsou pohřbeny dvě ze tří dětí, jež zemřely nedlouho po úkazu. I vy se můžete pokochat a nasát atmosféru tohoto poutního místa. Této úžasné země.

Portugalsko ale nejsou jen města. Jak by taky tato země mohla nevyužít největšího daru, jaký má? Je libo dovolenou u moře? Písčité pláže, krásné, nekonečné vody měnící se v oceán. Pro surfaře snad nejlepší podmínky! Ale pro to naše prázdninové koupání, je taky dokonalé. Právě po těchto vlnách vyjížděli nejslavnější portugalští mořeplavci objevovat svět a právě tady taky zbořili mýtus, že zde je konec světa. Staňte se také na chvíli jedním z mořeplavců, objednejte si zájezd do Portugalska a objevte jeho krásu na vlastní pěst.Zde je místo pro Vaše názory a komentáře...

You must be logged in to post a comment.