Mohou děti do sauny?

Rozhodli jste se pro wellness dovolenou s rodinou? Proč ne, zaručeně si užijete odpočinku a zrelaxujete vaše tělo a mysl. Načerpáte novou sílu a energii. Wellness dovolená je příjemným zpestřením celoročně. V České a Slovenské republice naleznete mnoho hotelů, které se soustřeďují na wellness pobyty. Pokud nevíte, které pobytové zařízení je pro vás vhodné, nechte se inspirovat na internetové stránce www.NewGo.cz, naleznete zde širokou nabídku wellness pobytů se slevou, jež mnohdy dosahují slevy až 70 % z původních cen.

Děti a sauna

Máte v plánu vyrazit na wellness dovolenou s dětmi? A kladete si otázku, zda je pobyt ve wellness pro děti vhodný? Co konkrétně pobyt v sauně? Pravidelné navštěvování sauny s dětmi přináší snížený počet prostonaných dnů. A to až o polovinu. Příznivě působí saunování u dětí na horní dýchací cesty a léčbu astmatu. Odborníci dokonce doporučují dětem od tří let, saunu jednou za týden, jako prevenci před nemocemi.

Pokud budou děti vedeny k saunování, zvyknou si na základní návyky zdravého životního stylu. Ratolesti se naučí zvládat sebeobsluhy, osobní hygieny, pitného a dietního režimu. Důležité je, vybrat vhodnou saunu pro dítě. Pokud není v areálu zařízení speciální sauna pro děti, je nutné vybrat saunu s nižším stupněm vyhřívání anebo zkrátit dobu pobytu v sauně. Děti do šesti let by měli trávit v sauně asi 40 % doporučené doby pobytu dospělých. Děti starší do věku deseti let pak 65 % doporučené doby pobytu dospělých v sauně.

Pozitivní účinky saunování

Saunování odbourává psychickou a fyzickou únavu, příznivě působí na bolest a uvolňuje tělo, zmírňuje stres. Díky pravidelnému saunování zvyšuje tělo svou obranyschopnost, otevírá kožní póry, prokrvuje a pročišťuje. Díky pocení těla dochází k odvádění škodlivých látek. Saunování posiluje činnost srdce a cév, zlepšuje krevní oběh a je prevencí před revmatickými onemocněními a infarktem. Pravidelná sauna u dětí zmírňuje případný stres ze školy a poruchy spánku.Zde je místo pro Vaše názory a komentáře...

You must be logged in to post a comment.