Užijte si dovolenou na kolech

Čas letních dovolených se urychleně blíží a vy stále nevíte, kam vyrazit? Zkuste cyklistickou dovolenou na jižní Moravě. Jižní Morava je hlavně známá jako kraj vína a slunce. Během letních měsíců se však tento kraj promění v ráj všech cyklistů a cyklistek. Krásné cyklostezky, malebná příroda, nádherné vinařské vesničky a dostatek slunečných dní zapříčinily to, proč se jižní Morava stala oblíbeným místem pro trávení letní dovolené na kole. Využijte slevy na pobyty NewGo.cz a užijte si skvělou aktivní dovolenou!

Vranov nad Dyjí

Výchozím bodem pro vaši dovolenou se může stát například Vranov nad Dyjí, který se nachází v okrese Znojmo. Vranov nad Dyjí leží na okraji Národního parku Podyjí a je obklopen nádhernou přírodou. Kouzelnou atmosféru tohoto města pak dokresluje zámek, který se tyčí na skále nad městem. Zámek Vranov nad Dyjí je považován za jednu z nejkrásnějších staveb evropského baroka a ve svých útrobách ukrývá mnoho pokladů.

V sedle vašeho kola se můžete vydat na nádhernou projížďku kolem Vranovské přehrady, při které uvidíte nádherné scenérie a malebnou přírodu. K ovlažení pak může posloužit Vranovská přehrada, která má jednu z nejkvalitnějších a nejčistších vod v České republice a právem se jí přezdívá Moravský Jadran. Přehrada je rovněž ideálním místem pro adrenalinové vodní sporty.

Cyklotrasy pro všechny

V okolí Vranova se nachází spousta krásných značených cyklotras nejrůznějších úrovní. Jelikož se město nachází jen pár kilometrů od hranic s krajem Vysočina, cyklotrasy, které vedou tímto směrem, jsou spíše pro zdatnější jezdce, kteří se nebojí kopců. Avšak směrem k městu Znojmu je krajina čím dál tím rovinatější a cyklostezky již nejsou tak náročné. Pokud byste se však rádi projeli mírně hornatým Národním parkem Podyjí, ale nemáte zrovna v oblibě náročná stoupání, můžete využít služeb místního cyklobusu. Ten vás z údolí vyveze až k vrcholkům národního parku a vy pak můžete pohodlně sjíždět a vychutnávat si krásy zdejší přírody.

V případě, že byste rádi strávili dovolenou na jižní Moravě, doporučuji vám navštívit stránky slevových portálů. Již v těchto dnech tam naleznete velmi zajímavé slevy na ubytování, díky kterým se může stát vaše letní dovolená na kole ještě krásnější.Zde je místo pro Vaše názory a komentáře...

You must be logged in to post a comment.